Panele fotowoltaiczne Longi, LG, Sharp, ABB

Panele fotowoltaiczne i inne alternatywne źródła energii stają się coraz popularniejszym tematem nie tylko w Polsce, ale również i w pozostałej części Europy. Jeżeli tylko mamy ku temu odpowiednie warunki, jesteśmy w stanie naprawdę o wiele obniżyć nasze rachunki za prąd, a sam koszt zainstalowania paneli można obecnie pokryć w części z dotacji, jeżeli wypełnimy stosowne dokumenty.

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Podstawową jednostką budującą panel PV jest ogniwo fotowoltaiczne. Takim mianem określamy krzemowy przyrząd półprzewodnikowy odpowiedzialny za przekształcanie energii słonecznej na prąd. Wiele ogniw tworzy moduły, które z kolei w większej ilości składają się w panele. Przemiana energii słonecznej na elektryczną następuje właśnie dzięki obecności krzemu w układzie: gdy cząsteczka światła słonecznego - foton - pada na ogniwo, zostaje pochłonięta przez krzem, co powoduje wybicie elektronu fotonu z jego pierwotnej pozycji. Zmuszony do ruchu elektron staje się jednym z wielu tworzących prąd elektryczny.

Zalety paneli fotowoltaicznych

Największą zaletą paneli jest oczywiście to, że znacznie odciążają nasz portfel w kwestii rachunku za prąd. Instalacje same w sobie również z każdym rokiem zyskują na opłacalności, szczególnie jeżeli planujemy posiłkować się dofinansowaniem z programu Prosument lub podobnych, które przysługuje nam na taki projekt. Sama instalacja jest bezproblemowa i bardzo wydajna - poprawnie zamontowana i konserwowana zapewnia wiele lat bezproblemowej pracy.

Ile to kosztuje, a ile można zaoszczędzić?

Rekomendujemy sprawdzone panele dobrych marek, jak np. LG, Longi, Sharp czy ABB ,możemy być pewni ich trwałości i spełniania parametrów wskazanych przez producenta. Ilość produkowanej energii zależy od tego, w jakim miejscu umieścimy panele i ile czasu będą one nasłonecznione, jednak zwrot kosztów instalacji następuje średnio po 6-10 latach, zależnie od tego czy korzystamy z dotacji. Z kolei cena instalacji zależy od jej wielkości i mocy, jaką chcemy z niej uzyskać. Przykładowo, jeżeli zakładamy ułożenie paneli dających moc między 2500 a 3500 kWh w skali roku, musimy liczyć się z wydatkiem około 18-25 tysięcy złotych.

W ramach współpracy z firmą El-Sun mogą Państwo nie tylko złożyć zamówienie i zamontować wymaganą ilość paneli producentów LG, Longi, Sharp czy ABB, ale także mieć pewność, że otrzymują Państwo produkt najlepszej jakości. Zapraszamy do kontaktu.

Panele fotowoltaiczne Bifacial - Czym są dwustronne moduły?

Panele fotowoltaiczne stały się standardem jeśli chodzi o wyposażenie nowo budowanych domów jednorodzinnych. Są też jednak równie ...

Panele fotowoltaiczne monokrystaliczne czy polikrystaliczne - jakie wybrać?

Zastanawiasz się jaki rodzaj paneli fotowoltaicznych wybrać do swojej instalacji? Rozważasz różne opcje, ale nie wiesz jeszcze, na...

Pod jakim kątem ustawić panele fotowoltaiczne - czyli orientacja a wydajność

Decydując się na zakup i montaż paneli fotowoltaicznych, warto jednocześnie zawczasu przemyśleć miejsce ich zlokalizowania oraz nachylenie, pozwala...

1 2